Wanneer dierbaren overlijden en dieren achterblijven
In oktober hoorde ik dat mijn vader was overleden. Naast mijn eigen rouwproces en de onvermijdelijke bijbehorende bureaucratie, was ik ineens alleen verantwoordelijk voor het welzijn van al zijn dieren – waaronder vijf American Staffords.
Hoewel de verantwoordelijkheid bij de lokale gemeente ligt om in deze situaties het welzijn van de dieren van de overledene te waarborgen, kwamen de honden van mijn vader in erbarmelijke omstandigheden terecht: een kennel van beton met drie muren en een rooster waar ze niet uit konden, omdat de verzorgers bang waren voor dit ras. Gewend aan het leven in een roedel op een groot terrein, vereenzaamden ze langzaamaan doordat ze één voor één van elkaar geïsoleerd werden.
Na een eerste schok en onderzoek online kreeg ik gelukkig snel gehoor bij stichting Institut Forschung Listenhunde, die toezegde zo goed mogelijk te willen helpen. Na lang zoeken naar pleeggezinnen voor alle honden, stelde zich alsnog de vraag naar adequaat transport van de verangstigde en vereenzaamde honden.
Tot mijn grote opluchting verklaarde stichting Tierrettung Vorpommern Greifswald e.V. zich bereid om de honden één voor één naar de pleeggezinnen te brengen.
Na twee lange maanden vol onzekerheden voor mij en de honden werd gisteren, vrijdag 19 december, eindelijk de laatste van de vijf honden naar een veilige, warme plek gebracht met voldoende uitloop, verzorgd door ervaren en liefdevolle begeleiders.
Eind goed al goed?
Bijna. De lokale gemeente en de medewerkers in de kennel hadden niet ontdekt dat twee van de honden drachtig waren, ondanks afspraken bij een dierenarts en zelfs inentingen.
Resultaat? Stichting Institut Forschung Listenhunde heeft nu niet alleen alle vijf honden onder haar hoede genomen, maar er ook nog acht puppies bij gekregen. Waren deze puppies in de kennel geboren, dan waren hoogstwaarschijnlijk zowel de moederhonden als de puppies overleden door kou en onderverzorging.
Kan je iets missen?
Dan vraag ik je om welk bedrag dan ook te doneren, zodat deze stichtingen hun werk kunnen voortzetten en mensen en dieren kunnen blijven helpen. Je kan doneren via mijn crowdfunding link https://gofund.me/9380934ad , hier vind je ook nog meer info, maar natuurlijk ook direct naar de stichtingen zelf. Hun gegevens staan hieronder vermeld. Bij voorbaat ontzettend bedankt!
Waar wordt het geld precies voor gebruikt?
Vier van de vijf honden bevinden zich op dit moment bij pleeggezinnen, één heeft haar forever home gevonden. Dit betekent dat de stichting de pleeggezinnen betaalt voor de kosten voor voedsel, maar in ons geval ook voor vele bezoeken bij de dierenarts en de noodzakelijke begeleiding van de twee bevallingen. Daarnaast hebben de acht puppies natuurlijk ook veel zorg en materialen nodig totdat ze voor goed geadopteerd kunnen worden.
Vaarwel 2025
In 2025 heb ik mijn vader verloren – het enige wat ik nog kon doen in zijn geest, was zijn dieren redden. De warmte en hulp die bovengenoemde twee stichtingen mij hebben getoond, is van onschatbare waarde en ik gun ieder mens en ieder dier dat ook zij niet alleen blijven in zulke verdrietige situaties.
Dank aan mijn buren
Vanuit de grond van mijn hart wil ik ook mijn buren in de straat bedanken – van de lieve kaarten en schotels voor de deur tot het entertainen van onze kinderen. Het is fijn om niet alleen samen te vieren, maar ook de steun en het medeleven van jullie te mogen ervaren. Dank <3
Donaties:
per bankoverschrijving:
Naam: Institut Forschung Listenhunde e.V.
Bank: Raiffeisenbank München Süd eG
IBAN: DE81 7016 9466 0000 9807 06
BIC: GENODEF1M03
Betalingsomschrijving: donatie Katharina
Tierrettung Vorpommern-Greifswald e.V.
IBAN: DE 68 1505 0500 0102 1004 70
Sparkasse Vorpommern
Betalingsomschrijving: donatie Katharina
„Elk dierennoodgeval vertelt ook een verhaal van menselijk lijden.“
– Klaus Kraft (Tierrettung Vorpommern-Greifswald)
- Katharina’s Kersttip – Help de dierenbescherming dieren én mensen te helpen - 20 december, 2025
- Fortune Coffee Bar - 12 april, 2025
- De Graaf Florisstraat op Instagram! - 12 oktober, 2024
Eerste bijeenkomst Volgend artikel:
Peter’s Kersttip – je gevoel parkeren en effectief doneren